MEDŽIAGŲ SKAIČIUOKLĖ

SIŲSKITE UŽKLAUSĄ

Susisieksime su Jumis jau šiandien.

OUR

Pagrindinės fasado apdailos rūšys – privalumai ir trūkumai

Pagrindinės fasado apdailos rūšys – privalumai ir trūkumai

Renovuojant ar klojant naują namo fasadą reikia priimti nemažai svarbių sprendimų. Dauguma jų – susiję su tuo, kokia medžiaga bus pasirinkta apdailai atlikti. Pluoštinis cementas, medis, vinilas, metalas – tai tik keletas medžiagų iš kurių galima rinktis atliekant namo išorės tobulinimus.

Žinoma, norint priimti geriausią sprendimą kuris jus kaip savininką tenkintų ilgai, būtina žinoti pagrindus apie kiekvieną iš šių medžiagų.

Šiame straipsnyje tai ir aptarsime – svarbiausius kriterijus pasirinkti medžiagai bei pagrindinių fasado apdailos medžiagų privalumus bei trūkumus.

Spauskite čia, jeigu šiuo metu ieškote fasado apdailos paslaugų>>

Pagrindiniai faktoriai renkantis medžiagą fasado apdailai

 • Atspara drėgmei – Priklausomai nuo medžiagos tipo, tam tikros rūšies apdaila bus kur kas labiau atsparesnės vandeniui, nei kitos.Atsižvelgimas į šį faktorių užtikrins, jog namo apdaila tarnaus ilgiau ir jos kurį laiką nereikės prižiūrėti papildomomis priemonėmis nuo skilimo, irimo ir panašaus tipo bėdų atsirandančių dėl per didelio drėgmės kiekio.
 • Ekonomiškumas – fasadinės apdailos medžiagos gamintojų yra ženklinamos “R” koeficientu. Tai – medžiagos energijos vartojimo efektyvumas. Kuo didesni šio koeficiento rodikliai, tuo geresnė jos termoizoliacija.Pavyzdžiui, tinko apdailos energijos taupumas yra itin prastas, siekiantis vos 0,4 “R” koeficiento. Tuo tarpu vinilas, pasižymi kur kas geresniu ekonomiškumu ir siekia nuo 2 iki 3 “R” koeficiento.
 • Eko-draugiškumas – Šis faktorius susijęs su tuo, ar medžiaga yra ekologiška aplinkos atžvilgiu. Ekologiško pagrindo sudėtis yra randama daugumoje šiuolaikinių fasado apdailos medžiagų. Pluoštinis cementas didžiąja dalimi yra pagamintas iš smėlio, cemento, molio bei medžio junginių.Kitos apdailos rūšys, tokios kaip 100 procentė medžio apdaila yra natūraliai “žalia” ir  biologiškai skaidoma, be to, juk medis taip pat natūraliai randamas gamtoje. “Žaliomis” apdailos medžiagomis taip pat laikomos tos rūšys, kurios taupo energija ir turi puikią termoizoliaciją, ką minėjome prieš tai buvusiame punkte.
 • Estetika ir struktūra – Spalva, tekstūra ir bendras apdailos vaizdas turi būti malonus akiai. Juk tai ko gero ir yra pirmas dalykas į ką žmonės atkreipia dėmesį pamatę jūsų namus. Būtent tai, kaip jūsų apdaila atrodys, ko gero yra didžiausias namo savininko galvosūkis.Didžiuliai spalvų ir formų pasirinkimai lems tai, kaip jūsų apdaila atrodys daugeliui metų į priekį. Plytinės ar akmeninės apdailos rūšys, žinoma, turės mažiau spalvų pasirinkimo, čia bus kur kas svarbiau tinkamai išsirinkti jų tekstūra bendrame namo vaizde.Tuo tarpu vinilinių apdailos rūšių spalvų gama – beribė, todėl šiuo aspektu galima sukurti tikrai unikalų ir kūrybišką fasado dizainą.
 • Lankstumas – Renkantis taip pat verta pagalvoti apie pačią namo struktūrą ir ar norima apdailos medžiaga derės prie jo.Prieš įsigyjant, verta pasikonsultuoti su apdailos ekspertais kurie padės turėti geriausią įmanomą eksterjero apdailą. Vargu ar senos stotybos trobai tiktų akmenų ar plytų apdaila.Taigi, svarbu įsigyti medžiagą kuri yra universali ir gali derėti prie daugumos namų.
 • Kaina – Dar vienas svarbus aspektas – apdailos kaina. Fasado atnaujinimų integravimo investicijos gali svyruoti dideliame diapazone priklausomai nuo namo struktūros, pasirinktos medžiagos, reikalingų priedų ir atliekamų darbų.Tikslaus biudžeto nustatymas, padės matyti tiek jums, kiek jūs galite sau leisti pinigų išleisti.Siūlome išbandyti mūsų kainos skaičiuoklę kuri padės nustatyti apytikslią apdailos kainą. Ją rasite po puslapio dešinėje pusėje.
 • Ilgaamžiškumas – Galiausiai, būtina atsižvelgti į tai, kaip ilgai jūsų fasadas tarnaus iki kol jį reikės remontuoti, keisti ar perdažyti.Tokia medžiaga kaip tinkas, įrengtas kompetentingo žmogaus, gali tarnauti daug dešimtmečių, kartais prireikiant elementaraus perdažymo.Atsparumas aplinkos veiksniams – krituliams, puvimui, mikroorganizmams – vaidina svarbiausią vaidmenį lemiantį nustatantį koks bus apdailos tarnavimo laikotarpis.

Įdomumo dėlei – 22 fasadų įdėjos įvairioms medžiagų rūšims (Vaizdo įrašas)

Jūsų dėmesiui, pateikiame įdomų vaizdo įrašą – 22 fasadų įdėjas kurias galima įgyvendinti naudojant įvairias apdailos medžiagų rūšis.

Po šiuo vaizdo įrašu, rasite medžiagų privalumų bei trūkumų aptarimą.

Fasado apdailos medžiagų privalumai bei trūkumai

Vinilinė fasado apdaila

vinilo-apdaila
Vinilinė apdaila

Galbūt nustebsite, tačiau vinilinė fasado apdaila užima beveik 30 procentų naujų namų pasirinkimo rinkos.  Ši apdailos rūšis yra itin patraukli dėl savo ilgaamžiškumo, spalvų gamos ir nedidelės kainos. Tai ypač aktualus pasirinkimas tiems savininkams kurie turi ribotą biudžetą.

Ši apdailos rūšis taip pat pasižymi dideliu profilių kiekiu: horizontaliomis ir vertikaliomis panelėmis, juostelėmis, plaišais ir t.t. Viniliniai fasadai dominuoja pasaulinėje rinkoje – ir visai neveltui – tai vienas geriausių pasirinkimų galimybių.

Privalumai

 • Ilgalaikė garantija – tipiškai garantija tokios rūšies fasado apdaila svyruoja nuo 30 iki 40 metų nuo instaliacijos.
 • Didelė spalvų gama – spalvinis pasirinkimas vinilinei dangai yra beribis, todėl įmanoma įgyvendinti net ir ekstravagantiškiausias dizaino idėjas.
 • Lanksti – vinilinė danga neprivalo atrodyti kaip vinilinė danga savo struktūra. Ji gali būti apdorota taip, kad imituotų medį ar kitas dangas, suteikiant namui papildomo jaukumo.
 • Lengvai prižiūrima – fasado prižiūrėjimas šiai dangai itin paprasta. Užtenka vandens ir aukšto slėgio žarnos.
 • Porūšiai pagal gyvenamąją erdvę – šaltesniuose klimatuose gyvenantys žmonės turi galimybę rinktis dangą turinčią didesnę termoizoliaciją. Tai leis ne tik taupyti energiją, tačiau ir turėti daugiau šilumos.
 • Nebrangi kaina – viena pagrindinių priežasčių dėl ko namų savininkai renkasi būtent šios medžiagos apdailą yra santykinai nedidelė jos kaina.

Trūkumai

 • Nepilnas atsparumas vandeniui – Nors pati medžiaga ir turi didžiulę rezistenciją vandeniui, prasta apdailos instaliacija gali privesti prie drėgmės kaupimosi uždangiuose ir pelėsio atsiradimo. Taigi, svarbu rinktis kompetentingus specialistus šiems darbams atlikti.
 • Galima dangos deformacija sunkiomis atmosferos sąlygomis – klimatuose kur yra itin karšta ar šalta, arba vyksta dažni temperatūros amplitudės pokyčiai – yra galima dangos deformacija.
 • Pasirinkta spalva yra visam laikui – net ir norint perdažyti dangą vėliau, nebus galima keisti jos spalvos. Dėl šios priežasties būtina išsirinkti spalvą kuri tiktų jums ilgam laikui.
 • Galimi dangos įbrėžimai ant namo šonų – prastai apipavidalinus vinilą, yra galimi dangos įtrukimai ar įbrėžimai. Norint aukštos kokybės atlikto darbo, taip pat privalu kreiptis į savo specialybę išmanančius profesionalus.

Metalinė fasado apdaila

metaline-fasado-apdaila
Metalinė fasado apdaila.

Metaliniai fasadai yra dažnas pasirinkimas siekiantiems tiek retro, tiek modernaus stiliaus fasado. Tokio tipo apdailos medžiagos namams suteikia išties išskirtinį įvaizdį, tinkamai ir skoningai jas instaliavus. Dažniausiai naudojamos medžiagos metaliniams fasadams yra plienas ir aliuminis.

Aliuminis kur kas populiaresnis krantinėse vietovės prie stambių vandens šaltinių. Toks pasirinkimas yra pagrįstas šio metalo natūraliomis antikorozinėmis savybėmis.

Plienas, tuo tarpu, tokiose vietovėse yra mažiau tinkamas, kadangi jis turi daugiau tendencijų pradėti rūdyti. Žinoma, plienas yra kur kas tvirtesnis savaime, todėl jam bus mažiau galimybių deformuotis dėka aplinkos poveikio.

Privalumai

 • Mažiau rizikos vandens pažeidimams – metalinė pastato apdaila nepūva ir nesitraukia pelėsiu, todėl čia nesusidursite su tokio pobūdžio bėdomis, kaip tai gali atsitikti su kitomis dangomis.
 • Tvirta ir atspari aplinkos sąlygoms – netgi esanti itin nepalankioms gamtos sąlygoms, kaip didelių šalčių žiemoms, metalinė apdaila bus mažiau pažeidžiama prastoms temperatūroms, lyginant su kitomis apdailos rūšimis.
 • Spalva neišbluks po kurio laiko – plieninės fasado medžiagos spalva, skirtingai nei vinilas, po kurio laiko nepraras savo tekstūros ir ryškumo.
 • Eko-draugiškas ir “žalias” produktas – šiuolaikinės metalo plokščių apdirbimo technologijos gamybos pasekoje atliekų beveik nepalieka, o griežti emisijų reikalavimai skatina gamyklas atsakingiau žiūrėti į patį gamybos procesą.
 • Atsparus ugniai – ši medžiaga itin tinka sausose vietovėse, netgi tose srityse, kuriose daug žaibuoja ir kyla didesnė rizika gaisrui kilti.
 • Apsauga nuo vabzdžių – metalas taip pat yra ir garantija nuo vabzdžių užsiveisimo apdailos dangoje. Kitos materijos reikalauja periodiško insekticidų naudojimo.

Trūkumai

 • Būtinas itin kruopštus įrengimas – tinkamai neįrengus ir neizoliavus metalinės apdailos, tai gali privesti prie rūdžių ir trumpesnio medžiagos tarnavimo laikotarpio.
 • Kai kuriems metalas – atgyvena – net ir keičiantis mados tendencijoms ir esant akivaizdiems tarnystės privalumams, metalas kai kuriems žmonės neatrodo tinkama kaip namo apdailos medžiaga dėl savo mažiau akiai patrauklios išvaizdos.
 • Aliuminis – minkštasis metalas – dėl šios priežasties, ši medžiaga yra prastas pasirinkimas dėl savo polinkio lankstymuisi, įdubimams ir iškilimams.
 • Aliuminis labiau linkęs išblukti – dėl šios priežasties gali išnykti natūrali šios dangos spalva. Šiuo aspektu kur kas geriau rinktis plieninę apdailos dangą.
 • Plieninės apdailos kaina bus brangesnė – šios medžiagos įrengimo darbai bus ilgesni, kadangi plienas yra natūraliai sunkesnis metalas. Dėl šios priežasties kils ir galutinė darbų kaina.
 • Metalą lengviau subraižyti – metalinę apdaila lengviau pažeisti išorės įbrėžimais, o šios vietos bus labiau linkusios pradėti rūdyti, jeigu nebus greitai uždengtos ir perdažytos.

Medinė fasado apdaila

medine-fasado-apdailaa
Medinė fasado apdaila

Daugumai žmonių mediena asocijuosi su jaukumu, natūralumu ir gamtos grožiu namuose. Įvairūs dangos štrichų atspalviai, namus paverčia jaukiais ir šiltais. Apdailai dažniausiai naudojama šios 4 medienos rūšys: raudonmedis, eglė, pušis ir kedrai.

Mediena, kaip ir prieš tai minėtos dangos turi ne mažą profilių pasirinkimą: kvadratinio, juostinio, lentų ar faneros.
Ši fasadinės medžiagos rūšis yra itin populiari vakarų šalyje ir kaip rodo rinka, ko gero dar ilgam liks vienu iš populiariausių pasirinkimų dėl savo klasikinio ir akiai patrauklaus įvaizdžio.

Privalumai

 • Paprastesnis remontas esant nedideliems pažeidimams– vienas iš šios apdailos medžiagos privalumų yra kur kas paprastesnis pažeistų vietų pataisymas. Čia užtenka pakeisti būtent problemines vietas ir nebūtina montuoti pilnų sekcijų.
 • Tai labiausiai “žalias” fasadas rinkoje – norintiems turėti labiausiai “draugišką” gamtai namo fasadą, mediena yra tinkamiausias pasirinkimas dėl savo natūralios prigimties.
 • Medieną lengva dažyti – norint turėti tikrai išskirtinio įvaizdžio fasadą, čia yra įmanomos bet kokia spalvų kombinacija, kadangi šią medžiagą itin paprasta dažyti.
 • Mediena yra taupi – šios apdailos energijos taupumo koeficientas yra kur kas didesnis nei daugumos kitų rinkoje esančių medžiagų. Ekonomiškumo aspektu ją lenkia nebent vinilas.
 • Paprastas montavimas – ši materija yra natūraliai lengva ir pasižymi paprastu montavimu. Vadinasi, mažiau įrengimo laiko ir mažesnė darbų kaina.

Trūkumai

 • Dažai reikalaus priežiūros – nors ir medieną galima dažyti įvairiausia spalvų gama, jos dažus taip pat reikės atidžiai prižiūrėti.
 • Pažeidžiamumas vabzdžiams ir vandeniui – šie du aspektai taip pat iššauks didesnės priežiūros būtinybę. Papildomos apsauginės medžiagos nuo drėgmės bei insekticidų naudojimas pasirinkus tokią apdailos medžiagą yra būtinas.
 • Priežiūra bus brangesnė – Norint išlaikyti medienos kokybę ilgam laikui, rekomenduojama ją prižiūrėti nuolatos atnaujinant ją laku ir dažais. Lakavimą geriausią atlikti kas 2-3 metus, perdažymą – kas 4-5 metus. Šių priemonių kainos verčia medinę apdaila – viena brangiausių prižiūrėti medžiagų.
 • Prastas atsparumas ugniai – gyvenant sausesnio klimato vietose, nerekomenduojama rinktis šios medžiagos apdailai, būtent dėl jos prastos izoliacijos ugniai.

Pluoštinio cemento plokščių apdaila

pluostinio-cemento-apdaila
Pluoštinio cemento plokščių apdaila.

Pluoštinio cemento plokštės pastaraisiais metais sparčiai populiarėja namų savininkų tarpe kaip alternatyva įprastinei medienos apdailai.  Taip yra dėl to, nes plokštes kur kas lengviau prižiūrėti nei tradicinę medieną, čia nekyla termitų bei kitų vabzdžių pavojus, o ir kaina sąlyginai mažesnė.

Pigesnę savikainą lemia tai, jog jos yra gaminamos iš kelių medžiagų mišinio: medžio pluošto, smėlio bei cemento.

Privalumai

 • Puiki medžio imitacija – sutaupant pinigų ir kur kas mažiau prižiūrint, galima turėti jaukų namo eksterjerą kuris bus labai jauki medžio alternatyva.
 • Itin didelis atsparumas ugniai – renkantis cementinį pluoštą galite būti ramūs – ji laikoma itin nedegi ir saugi medžiaga.
 • Nepūva ir neyra – ne taip kaip mediena, ši medžiaga nepraras savo konstrukcinio tvirtumo. Tai puikus pasirinkimas ir gyvenantiems šalia jūrų, kur oras druskingas, kadangi medžiaga yra atspari ir tokioms sąlygoms.
 • Lengva priežiūra ir ilgaamžiškumas – gamintojai plokštėms suteikia mažiausiai 15 metų garantinį laikotarpį todėl galite būti ramūs, jog tinkamai investuojate į namo ateitį. Tinkamai prižiūrint galima tikėtis ir ilgesnės tarnystės.
 • Plačios dizaino galimybės – plokščių gamintojai vartotojams siūlo didelę spalvų ir tekstūrų gamą, todėl įmanomas itin įvairių įdėjų įgyvendinimas.

Trūkumai

 • Reikalauja įrangos ir yra sunkiau įrengiama – norintiems įsirengti tokio tipo apdailą patiems, būtina žinoti, jog plokštės yra pakankamai sunkios ir bus reikalingi bent du žmonės norint tinkamai atlikti darbus. Taip pat, danga reikalaus specialios įrangos medžiagos apkarpymams. Neturint reikiamų žmonių kiekio, ar priemonių darbui, būtina kreiptis į kompetentingus asmenis, galėsiančius tinkamai įrengti šio tipo fasadą.
 • Pakankamai brangios kainos – lyginant, tarkime, su vinilo apdaila, kaina gali būti net 2-3 kartus didesnė, todėl rekomenduojama ją rinktis tiems, kurie yra iš tiesų pasiryžę investuoti į medieną primenantį jaukumą namuose.
 • Būtina perdažyti – nors ne taip dažnai, kaip, palyginus su tikru medžiu, pluoštinio cemento plokštes reikia perdažyti nauju sluoksniu kas 12-15 metų.
 • Prasta kokybė – daugiau bėdų – nors nėra dažnas atvejis, statybos ekspertai yra pranešę, jog įrenginėjant prastos kokybės plokštes buvo susidurta su jų yrimu po pakankamai trumpo tarnavimo laikotarpio.
 • Spalva išsilaikys prasčiau – atsiradus dangos pažeidimams reikės atidžiau padengti problemines vietas nei pavyzdžiui, vinilo plokštėms, kur spalva laikosi ilgą laiką.

Plytinė fasado apdaila

plytine-fasado-apdaila
Plytinė fasado apdaila

Plytinė fasado apdaila, namų savininkų dažnai yra pasirenkama dėl savo ilgaamžiškumo. Sukombinavus tai su elegantišku ir tradicijas menančiu šių laikų dizainu, ši apdaila išliko dažnu pasirinkimu fasadų rinkoje.

Ko gero visi esame matę labai senos statybos pastatų, kad ir visai neprižiūrimų ir apleistų, tačiau su puikiai išlikusiomis išorės plytelėmis. Būtent tokį ilgaamžiškumą simbolizuoja plytinis fasadas.

Privalumai

 • Plytinė apdaila – ilgiausiai tarnaujanti rinkoje – tinkamai įrengta apdaila laisvai tarnauja net ir virš 100 metų, ir vos retkarčiais reikalauja priežiūros – paprasto apvalymo.
 • Didelis pasipriešinimas ugniai – Tai kur kas saugesnis pasirinkimas nei medis ar jo imitacijos šiuo aspektu.
 • Nereikia perdažyti – plytos išlaikys savo natūralią spalvą ir neišbluks.
 • Lengviau ir pigiau apdrausti – kadangi plytinis fasadas tipiškai tarnauja itin ilgai, draudimo kampanijos bus labiau linkusios suteikti draudimą už mažesnę kainą nei kitoms dangoms.

Trūkumai

 • Didelės kainos – tai viena brangiausių fasado apdailų rinkoje, tačiau šiuos fasadus perkantys žmonės investuoja į tikrai ilgai tarnaujantį produktą.
 • Perdažymas – neįmanomas – pasirinkus plytų spalvą perdažyti jų vėliau nebegalėsite, todėl svarbu pasirinkti patinkančią spalvą ilgam.
 • Ilgesnis įrengimas – norint pasidaryti ir pilnai įsirengti apdailą pačiam, būtina investuoti daug laiko į šiuos darbus. Tam, kad juos paspartinti ir užsitikrinti kokybišką atlikimą – rekomenduojama rinktis profesionalią įmonę.

Tinko fasado apdaila

tinko-fasado-apdaila
Tinko fasado apdaila

Tinko apdaila dažnai statybų rinkoje yra vadinama kaip Ispaniškojo stiliaus apdaila. Ji gaminama iš kalkių, smėlio bei cemento mišinio.

Nors dengiant namo apdailą tinku, įmanoma juo tiesiog uždažyti namą, iš patirties galime pasakyti, jog tai yra prastas sprendimas, kadangi klojant namo išorę dažomuoju tinku, reikės nuolatinės priežiūros ir dažno perklojimo nauju tinko sluoksniu.

Todėl geriau rinktis pilną tinkinio fasado struktūrą – medinę sieną, dengtą vielos tinkleliu ir vėliau perdengtą tinku.

Privalumai

 • Ilgaamžis – tinkamai įrengus ir nuolatos prižiūrint, tarnauja nuo 20 iki 30 metų laikotarpiu.
 • Lengviau remontuojamas esant pažeidimams – panašiai kaip pasirinkus medinę fasado apdailą, tinko sieną lengviau pataisyti tvarkant tik problemines vienas ir nebūtina keisti ištisų sekcijų ar perdengti fasadą visiškai iš naujo.
 • Didelė spalvų gama – tinką galima nudažyti bet kokia norima spalva, todėl yra įmanomas dizainas pagal kiekvieno skonį.
 • Greitai džiūsta – su problemomis po lietaus ar kitų kritulių, tinko apdaila nesusidurs. Ji lengva ir turi gerus oro tarpus kurie yra reikalingi norint, kad joje nesikauptų drėgmė.

Trūkumai

 • Prastai įrengus pamatus įmanomos nuotrupos – tinkas savaime nėra itin tvirta medžiaga, todėl atsitikus problemoms namo pamatuose, jis gali lengvai suskilti ir pradėti trupėti.
 • Pažeidžiamesnė kosmetiniams trūkumams – tinkas gali prarasti savo išvaizdą esant nuolatiniams ir intensyviems krituliams, bus lengviau matomos purvo dėmės.
 • Netinka lietingoms vietovėms – nors tai ir yra “kvėpuojanti” apdailos rūšis, jos vistiek nerekomenduojama pasirinkti tose vietose kur lietaus yra itin daug, kadangi drėgmė nespės džiūti ir taip nukentės pačio tinko kokybė.
 • Nėra išvaizdaus dizaino – stebint namą iš toliau gali pasirodyti, jog tinkuotas fasadas – nebaigtas dizaino darbas pastate. Dėl šios priežasties, nerekomenduojama tinko rinktis tiems savininkams, kuriems aukščiausias prioritetas yra namo estetika.

Akmeninė fasado apdaila

akmenine-fasado-apdaila
Akmeninė fasado apdaila

Akmeninis fasadas – seniausia savo amžiumi apdailos pasirinkimas ir yra vienareikšmiškai – brangiausias fasado apdailos stilius. Dažniausiai gamintojai siūlo: tikro ir akmenis imituojančios dangos pasirinkimus.

Privalumai

 • Ilgas tarnavimas ir puiki išvaizda – visai kaip plytinė apdaila, akmeninis fasadas turi beveik beribį tarnavimo laikotarpį. Be to, estetiniu atžvilgiu tai ko gero – elegantiškiausiais atrodanti apdaila.
 • Nors ir brangi – galima ir sutaupyti – pasirinkus akmens fanerą, bus išlaikytas autentiškas įvaizdis, tačiau savikaina bus dvigubai mažesnė. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi didelio biudžeto, tačiau vis tiek nori turėti šios rūšies apdailą.
 • Atsparumas aplinkos veiksniams – pasirinkus šią dangą, nereikės rūpintis drėgmę, temperatūrų pokyčiams, gaisro grėsme ar mediena mintančiais termitais.
 • Paprasta priežiūra – apart reto plovimo aukštos įtampos vandens srove, akmeninės apdailos prižiūrėti daug nereikės.

Trūkumai

 • Sunkus ir ilgas įrengimas – šios apdailos rūšies įrengimas reikalauja kruopštumo ir patirties atliekant tokio pobūdžio darbus, todėl čia profesionalus įrengimas yra būtinas norint turėti ne tik taisyklingą, tačiau ir kokybišką apdailą.
 • Akmens fanera – pigesnė, tačiau sukelia problemų – pasirinkus tokią medžiagą, gali kilti papildomų bėdų dėl drėgmės medžiagoje.
 • Geriausias atsparumas – tik tikro akmens apdailoje – dirbtinis akmuo nepasižymi tokiu geru prisitaikymu prie tokių aplinkos sąlygų kaip temperatūros pokyčiai, lyginant su tikro akmens apdaila.

Apibendrinant

Taigi, pristatėme pagrindines fasadų apdailos rūšis, kurios dominuoja pasaulinėje statybų rinkoje. Tikimės, jog šis gidas buvo naudingas ir praplėtė jūsų akiratį šioje srityje.

Norint turėti gerą investiciją į namus, būtina atsižvelgti į savo biudžetą, fasado rūšių ypatybes bei rinkos tendencijas.

Primename, jog dešinėje galite rasti mūsų kainų skaičiuotuvą kuris gali padėti priimti galutinį sprendimą. Kilus papildomiems neaiškumams, kreipkitės į mus šioje skiltyje. Mielai padėsime ir atsakysime į visus klausimus.

Kitos remonto paslaugos
PASKAIČIUOKIM KAINA?X

Skambinkite kasdien nuo 8 iki 18 val. Atsakysime i visus klausimus.

info@graziapdaila.lt

Parašykite el. laišką. Atsakysime per 24 val. Jeigu norite greitesnio atsakymo, skambinkite nurodytais telefonais.

Žalgirio g. 90, Vilnius.

Atvykstame į jūsų objektą Vilniuje tą pačią dieną.