MEDŽIAGŲ SKAIČIUOKLĖ

SIŲSKITE UŽKLAUSĄ

Susisieksime su Jumis jau šiandien.

OUR

Fasadų dekoratyviniai profiliai – daugiau nei grožio elementas

Fasadų dekoratyviniai profiliai – daugiau nei grožio elementas

Fasado dekoratyviniai profiliai – tai įvairių formų ir paskirties fasadų detalės kurios suteikia namo ar pastato išorei ne tik išskirtinį estetinį vaizdą, tačiau kartu ir unikalią formą. Šiuo profiliuose atsispindi ne tik skirtingi architektūriniai stiliai, tačiau ir dizaino idėjos bei jas taikančių žmonių kūrybiškumas.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dekoratyvinius profilius ir būdus kaip jie yra pritaikomi praktikoje. Tai – ne tik grožio, tačiau ir itin svarbūs ramstiniai elementai.

Ieškantiems kokybiško fasado ir dekoro – fasado apdailos paslaugos

Pagrindinės dekoratyvinių profilių formos

Lietos fasadų formos

lietos-fasadu-formos

Lietos fasadų formos –  lietų formų fasado elementai savo išvaizda primena senovės Romos laikus, kitaip mena istoriškai puikiai pažįstamus klasicizmo elementus.

Priklausomai nuo namo vietos, tai gali tapti dekoratyviniu briaunų, grindjuosčių, tarpgrindžių ar palangių karnizu.

Dažniausiai jos montuojamos kaip pereinamasis elementas tarp fasado ir stogo. Šių formų dydžiai yra griežti ir yra labai priklausomi nuo kitų dekoratyvinių elementų pasiskirstymo ant namo.

Linijinės fasadų formos

linijines-fasado-formos

Linijinės fasadų formos Tai horizontalūs dekoratyviniai profiliai, tarpusavyje susiję kaip juostelės ant fasado. Jų funkcija – konkreti – atskirti pastato aukštus ir lygius.

Langinės fasadų formos

langines-fasadu-formos

Langinės fasadų formos – itin svarbūs eksterjerinės pastato dalies dekoro elementai. Jie montuojami po langinėmis arba jų nuolydžiuose.

Rėminės fasadų formos

remines-fasadu-formos

Rėminės fasadų formos – įvairių dydžių ir formų  dekoratyviniai profiliai durų ir langų kraštuose bei kampuose, skirti išryškinti šiuos objektus bendrame fasado plane.

Netašytų formų fasadų profiliai

netasytu-formu-fasadas

Netašytų formų fasadų profiliai – profiliai kurių tikslas imituoti paprastas ir netašytų formų, dažniausiai kaimų vietovėse randamus fasadus. Jie įrengiami juostelėmis, tarpuose tarp šiluminės izoliacijos dangos lentų dėl papildomo pastiprinimo.

Kolonos ir puskolonės

kolonos-puskolones

Kolonos ir puskolonės – tai vertikalios atramos su architektūriškai suprojektuotomis viršūnėmis bei apskritomis sekcijomis.

Jos yra vienos iš pagrindinių dekoratyvinių elementų archiktektūroje apskritai, dažniausiai naudojamos su tikslu atkartoti klasikinį, barokinį ir kitus stilius.

Pilasterai

pilasterai

Pilasterai –  kvadratinės formos stulpai, išeinantys iš sienos plokštės, turintys pagrindą ir kapitelį. Jie skirti konstrukciškai pastorinti sienas dekoratyviniu atžvilgiu ir atskirti fasadą lygiomis dalimis, įrengiant pilasterus vienodais atstumais.

Frontonai

frontonai

Frontonai – tai trikampių formų dariniai, skirti išbaigti skirtingoms fasadų dalims (portikui, kolonoms ir kt.). Pačių frontonų pagrindai, vadinami timpanais, dažnai yra išdekoruojamos skulptūromis.

Arkos (skliautai)

arkos-skliautai

Arkos (skliautai) – šios dekoratyvinės formos, yra lubų konstrukcijos, dažniausiai kuriamos puscilindre forma su tikslu uždengti atviroms vietoms sienose ar tarp kolonų. Neretai jos išbaigia ir užpildo durų, bei langų sritis. Skliautai taip pat pasižyminti pakankamai dideliu gylių kaip dekoratyvinės formos.

Kertiniai akmenys

kertiniai-akmenys

Kertiniai akmenys –  dažniausiai formuoja arkų paviršius ir turi aiškią architektūrinę funkcija – užtikrinti, jog jos nesugriūtų. Dabartiniais laikais, šiek akmenys yra dažniausiai naudojami kaip vartų, durų, langų ar lubų dekoras.

Kampiniai profiliai

kampiniai-profiliai

Kampiniai profiliai – kaip ir sufleruoja pavadinimas, šios panelės yra skirtos fasado sienų kampams, suteikiančios jiems akmens imitaciją. Dar viena dažna jų funkcija, išryškinti pastatų konstrukcinę liniją.

Dekoratyviniai ramščiai

dekoratyviniai-ramsciai

Dekoratyviniai ramščiai – Paremia ir palaiko fasado struktūrines dalis. Pagrindinė jų funkcija – išryškinti namo architektūrinį stilių.

Balustradai

balustradai

Balustradai –  balustradais architektūroje vadinami laiptus, langines terasas ir panašias struktūras juosiantys dekoratyviniai elementai. Jie sudaryti iš parapeto (turėklo), kuris yra palaikomas balusterių (akmeninių stiebų) ir dažnai yra itin ryškaus profilio.  Anksčiau balustradai pagrinde buvo naudojami kaip sienų dekoras, pavyzdžiui, apgaubti langų profilius. Šiais laikais, jie kur kas dažniaus naudojami suteikti pastato fasadui stabilumo jausmą.

Dekoratyviniai turėklai

dekoratvyniai turėklai

Dekoratyviniai turėklai – dar žinomi kaip parapetai, tai elementai, gaminami iš kietų medžiagų ir naudojami atskirti žemesnes ir aukštesnes pastato vietas. Jos įrengiamos ant sienų juosiančių terasas, balkonus, tiltus, laiptus, stogus ir kt. Dažnai taip pat naudojamos kaip barjerai apsaugoti žmones nuo kritimo iš aukščio.

Dekoratyvinės dailylentės

dekoratyvines-dailylentes

Dekoratyvinės dailylentės  – šios dailylentės naudojamos kaip fasadinis elementas jam užkloti, imituojant tikro medžiago dangą. Sukurtos dar praeitojo amžiaus šeštąjame dešimtmetyje, dabaritiniais laikais šios formos yra dažnas fasado apdailos pasirinkimas ir pasižymi įvairia formų bei spalvų gama. Jas galima dažyti įprastais fasadiniais dažais, suderinant jų spalvą su bendra pastato spalva.

Šaltinis:

http://marisanbg.com/en/linear-profiles/page/693#.W4fsNLgyXIU

Kitos remonto paslaugos
PASKAIČIUOKIM KAINA?X

Skambinkite kasdien nuo 8 iki 18 val. Atsakysime i visus klausimus.

info@graziapdaila.lt

Parašykite el. laišką. Atsakysime per 24 val. Jeigu norite greitesnio atsakymo, skambinkite nurodytais telefonais.

Žalgirio g. 90, Vilnius.

Atvykstame į jūsų objektą Vilniuje tą pačią dieną.