MEDŽIAGŲ SKAIČIUOKLĖ

SIŲSKITE UŽKLAUSĄ

Susisieksime su Jumis jau šiandien.

OUR

8 architektūros iš medžio šedevrai kuriuos verta pamatyti

8 architektūros iš medžio šedevrai kuriuos verta pamatyti

Mediena daugeliui iš mūsų asocijuojasi su jaukumu ir komfortu. Kai kalbame apie modernią architektūrą, neretai ją pamirštame, nors to nevertėtų daryti. Iš tiesų, kalbant apie karkasinių namų statybas, talentingų architektų dėka, pastaraisiais metais iškilo labai daug nuostabios išvaizdos pastatų.

Siūlome jums jais kartu su mumis pasigrožėti. Pateikiame 8 įspūdingiausius medienos dizaino namus.

Park House – Melburnas, Australija

park house

Sukurtas architektūros įmonės “TenFiftyFive”, “Park House” pastatą galima gyvai pamatyti Australijos didmiestyje – Melburne. Tai naujai pastatytas pastatas miesto mikrorajone kuriame nestinga klasikinio stiliaus pastatų.

Šio medinio pastato išvaizda, mažų mažiausiai – įspūdinga. Modernios išvaizdos langai sukuria nuostabų kontrastą tradicinei namo išvaizdai. Nors savo dydžiu nėra didelis čia užtenka erdvės tiek pastato viduje, tiek aplinkinėje teritorijoje.

Namo konstrukcija yra sukurta iš medžiagų kurios laikui bėgant tikrai nepraras savo žavesio. Nors nuotraukose to nesimato, pastato vidus turi įspūdinas lubas pagamintas iš perdirbtos medienos. Virtuvės durys pagamintos iš medienos plokščių, čia galima rasti ir juodo plieno elementų turinčių lentynų.

Vila KGET – Ensues-la-Redonne, Prancūzija

Vila KGET

Sukurta architekto Christophe Migozzi, ši vila yra randama Ensues-la-Redonne mieste Prancūzijoje ir užima apie 205m2 plotą. Pastatytas 2016 metais, šis įstabus karkasinis namas yra miškingoje vietovėje apsuptas eglių ir pušų.

Pastato forma – trikampė, įkvėpta graikų mitologijos ir viduržemio regiono kultūros. Pasak pačio architekto, šis pastatas simbolizuoja Odisėjo galią ir yra panašus į laivą plaukiantį bangomis.

Viena pagrindinių kliūčių statant šį architektūrinį šedevrą – buvo tinkamai įrengti pastatą nesunaikinant natūralios vietovės gamtos. Ir nors vietovės atlaisvinimui buvo nukirsti keli medžiai, jie greitai buvo atauginti.

Medinis namas – Slovėnija

medinis namas slovenija

Sukurtas architektų studijos “Pikaplus” 2015 metais, šis medinis pastatas – dviejų kambarių pastatukas Slovėnijos pakraštyje. Nors išorinis namo rėmas yra parengtas iš juodo metalo, pastato vidaus pagrindą sudaro lengva karkasinė mediena.

Čia esančioje virtuvėje galima rasti daug labai lengvų ir laisvų formų, yra didelis antras aukštas su daug vietos gyvenamąjai erdvei. Žinoma, miškingos vietos jaukumas ir lauko erdvės sutvarkymas puikia prisideda prie šio šedevro įvaizdžio taip pat.

Amoroso rūmai – Lon Andželas, Kalifornija

amoroso rezidencija los andezele

Sukurta kompanijos “Electric Bowery” 2017 metais – Amoroso rūmai yra privatūs namai Los Andžele, Kalifornijoje. Ši rezidencija įspūdinga yra ne tik savo forma, tačiau ir dydžiu. Spėjama, jog pastato dydis svyruoja nuo 300 iki 900m.

Išskirstiniai šios struktūros požymiai žinoma yra aukštos lubos, didelės stiklinės konstrukcijos kurios matomas nuo pat apačios iki viršutinio aukšto. Kaip teigia kūrėjai, šis dizainas buvo įkvėptas tiek naujos, tiek senos architektūros – aplinkinių modernių mikrorajono pastatų bei senovės skandinavų idėjų.

Pastatas Toronte – Torontas, Kanada

pastatas toronte

Šis namukas – tai dviejų aukštų pastatas kuris yra Toronte, Kanadoje. Pastatytas 2016 metais, jo karkasinė konstrukcija puikiai sukombinuoja tradicines ir modernias architektūrines idėjas. Jo paskirtis taip pat yra aiški – gyvenimui vienai šeimai erdviuose namuose.

Jos užtenka sužavėti namuose aplinkantiems svečiams, tačiau kartu yra per daug nepuošnus ir puikiai tinka reguliariam kasdieniam gyvenimui. Dėl savo dizaino detalumo, pastatas net gi pelnė keletą apdovanojimų ir architektūros įmonių.

Namas ant upės kranto – Greenwater, JAV

namas ant upes kranto

Šis dviejų miegamųjų pastatas buvo pastatytas 2015 metais visai netoliese vieno iš JAV didmiesčių – Sietlo. Projektą kūrusi įmonė – “Robert Hutchison Architecture” įgyvendino išties nuostabų 580 kv.m2 pastatą.

Namai yra įrengti visai šalia upės kranto ir tikrai puikiai prisiderina prie natūralios gamtos aplinkos. Pagrindinė pastato gamybinė medžiaga – specialiu užsakymu pagamintas patamsintas kedras su idėja labiau priderinti prie natūralios aplinkos.

Butterfly House (Drugelių namai) – Martis Camp, JAV

drugeliu namai

Šis karkaso variantas buvo pastatytas 2015 metais, visai netoli miestelio golfo aikštės. Apsuptas plačios žalumos erdvės pastatas tiesiog pulsuoja ramybe ir nuošale nuo aplinkinio miesto triukšmo. Ko gero pastatas tikrai tikrų didžiulei šeimai norinčiai pabėgti nuo visko kas vargina.

Pastato vidus taip pat yra sukonstruotas iš vien medinio karkarso struktūrų, įskaitant ir lubas. Verta paminėti ir tai, jog interjeras yra įrengtas pagal “atviro aukšto” planą. Tai reiškia, jog valgomasis, virtuvė ir svetainė bus okupuos tą pačią erdvę. Norintiems vasaroti, puikiai pravers erdvė su šešėliu esanti visai greta pastato. Tokios neįprastos įdėjos pastatą verčia tikrai įdomiu ir išskirtiniu.

House Zilvar (Zilvar namai) – Čekija

zilvar namai

Ši rezidencija buvo pastatyta 2013 metais visai netoli šalies sostinės – Prahos. Energetiškai taupus namas, apsuptas natūralios miškų žalumos yra įsikūręs nedideliame čekų kaime, miesto pakraštyje.

Jį kūrę architektai namą įrengė taip pat remdamiesi “atviro aukšto” principu. To – tikslas leisti gyventojams labiau pasijausti gamtos dalimi. Pastato struktūra – iš maumedžio blokų padengtų lentelėmis, kurios prieš klojant buvo tinkamai apdirbtos su tikslu sudaryti senstelėjimo įvaizdį.

Ant pastato langų taip pat matomi didžiuliai mediniai langinių apdangalai, skirti apsaugoti gyventojus nuo per didelės saulės kiekio bei suteikti jiems privatumo.

Kitos remonto paslaugos
PASKAIČIUOKIM KAINA?X

Skambinkite kasdien nuo 8 iki 18 val. Atsakysime i visus klausimus.

info@graziapdaila.lt

Parašykite el. laišką. Atsakysime per 24 val. Jeigu norite greitesnio atsakymo, skambinkite nurodytais telefonais.

Žalgirio g. 90, Vilnius.

Atvykstame į jūsų objektą Vilniuje tą pačią dieną.