Nuotekų tvarkymas: ką primena aplinkosaugininkai?
Norėdami užtikrinti kokybišką kasdienybę, kasdien turime atlikti ir daug įvairių veiksmų (maudytis, gaminti maistą, plauti indus ir t.t.). Šių ir kitų veiklų rezultatas – susidariusios nuotekos.
Svarbu akcentuoti, kad susidariusios nuotekos turi būti tvarkomos tinkamai. Kaip tai užtikrinti? Svarbu atkreipti dėmesį į aplinkosaugininkų pastebėjimus. Taigi, ko svarbu nepamiršti?
Aplinkosaugininkai pataria, kaip tvarkyti nuotekas
Visų pirma, šios srities specialistai primena, kad susidariusias nuotekas galima kaupti tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose. O taip pat, tai galima daryti tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio arba, kai nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių;
Nuotekoms skirtų talpų dydis – dar vienas svarbus klausimas ir su tuo susijusių informaciją turi įsiminti visi gyventojai Taigi, štai ką reikėtų įsidėmėti: nuotekoms skirtos talpos dydis turi būti toks, kad joje tilptų bent 7 dienų nuotekos.
Nuotekos kaupiasi, tad svarbu pagalvoti ir apie tai, kas bus daroma toliau. Taigi, susikaupusios nuotekos turi būti išvežamos, o gyventojai turi būti sudarę sutartis su nuotekų išvežimo tarnybomis. Tačiau ir tai dar ne viskas: tarnybos, išvežančios nuotekos, suteikia tai patvirtinantį dokumentą ir jį gyventojams būtina išsaugoti.
Ne paslaptis ir tai, kad bėgant laikui, nuotekų kaupimo talpos gali pasidaryti nesandarios. Taigi, vos tik pastebėjus, jog nuotekoms skirta talpa yra nesandari, būtina ją užsandarinti..
Na, ir, žinoma, taip pat svarbu prisiminti, kad tuo atveju, jei bus nustatytas netinkamas nuotekų tvarkymas, tuomet bus skirta administracinė bauda, ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą.
Patikimas, saugus ir patogus būdas tvarkyti nuotekas
Taigi, kaip matyti, tinkamas nuotekų tvarkymas turi pateisinti tam tikrus kriterijus. Na, o sertifikuoti nuotekų valymo įrenginiai – geriausias jūsų pasirinkimas, jei norite tinkamai tvarkyti nuotekas. Daugiau svarbių faktų apie šiuos įrenginius:
- puikiai išvalo nuotekas (taip, kaip to reikalaujama Nuotekų tvarkymo reglamente);
- itin aukšti organinių medžiagų, tokių kaip azotas, ar fosforas, išvalymo rodikliai;
- įrenginio procesai patogiai valdomi valdikliu;
- jūsų patogumui įrenginys gali veikti ir atostogų režimu, t.y., be nuotekų būti net iki pusės metų;
- išvalytas vanduo gali būti naudojamas techniniams tikslams;
- šių nuotekų valymo įrenginių kokybė buvo pripažinta pasaulio laboratorijų;
- įrenginiai neturinčių judančių detalių, todėl nėra ir kam sugesti;
- biologiniai nuotekų valymo įrenginiai puikiai pateisina vartotojų poreikius bei lūkesčius;
- įrenginių gamintojas laikosi ISO 9001 kokybės, ISO 14001 aplinkos apsaugos ir ISO 45001 darbuotojų sveikatos ir saugos vadybos standartų;
- užtikrinamas vienas švariausių nuotekų valymo būdų – biologinis procesas be jokių cheminių medžiagų;
- šie nuotekų valymo sprendimai gali būti pritaikomi visiems: nuo mažo būsto iki mažo miestelio;
- ilgas garantinis laikotarpis;
- neskleidžia triukšmo bei nemalonaus kvapo, todėl paprasta mėgautis ramia bei sklandžia buitimi.
Taigi, apibendrinant belieka tik daryti išvadą, kad tinkamas nuotekų tvarkymas apima daug įvairių elementų. Na, o sertifikuoti nuotekų tvarkymo įrenginiai yra pats paprasčiausias, greičiausias ir saugiausias būdas užtikrinti tinkamą nuotekų tvarkymą, neteršti aplinkos išvengti administracinių baudų ir t.t. Tad rinkitės šiuos įrenginius, mėgaukitės kokybiška kasdienybe bei užtikrinkite tinkamą nuotekų tvarkymą.