MEDŽIAGŲ SKAIČIUOKLĖ

SIŲSKITE UŽKLAUSĄ

Susisieksime su Jumis jau šiandien.

OUR

5 Įspūdingiausi fasadai kuriuos būtina pamatyti

5 Įspūdingiausi fasadai kuriuos būtina pamatyti

Fasadas – tai itin svarbi namo ar pastato dalis užtikrinanti jo dizaino išskirtinumą. Nesvarbu ar rūpinamės pastatu iš gatvės, šoninės ar galinės pusės – visos šios detalės gali savaip paversti pastatą įstabiu ir maloniu akiai.

Šiame straipsnyje, į fasadą pažvelgėme plačiąja prasme ir atrinkome 5 mūsų nuomone įspūdingiausius fasadų idėjas kurios vaidina itin svarbų vaidmenį pastatų dizaino ir architektūros sprendimuose.

Visi šie pavyzdžiai – didingi, parodantys ką geriausiai sugeba mūsų planetos architektai. Kviečiame apžvelgti šias idėjas patiems ir skaityti žemiau.

Spauskite čia, jeigu pats ieškote fasado apdailos paslaugų >>

Namas “77”

namas-77
Namas “77” (dIONISO LAB nuotr.)

Architektai – dIONISO LAB

Vietovė – Póvoa de Varzim, Portugalija

Dizaino autoriai – José Cadilhe, Emanuel Fontoura

Projekto data – 2010 m.

Pačių architektų žodžiais…

Póvoa de Varzim yra miestas, plačiai susijęs su jūra ir žvejybos ūkiu. Šios vietovės gilios kultūrinės šaknys tapo įdomiu įkvėpimo šaltiniu šiam projektui. Tai kartu yra ir galimybė įamžinti senąsias miesto tradicijas, įsilieti į jo spalvų sūkurį ir pateikti jas moderniu būdu.

Trumpai apie projektą

Namas “77” – tai nedidelis, vos 232 kv.m užimantis privatus namelis Portugalijoje. Jis aukštas ir siauras, įsiterpęs tarp seniau pastatų gretimų pastatų. Į akį itin krenta įspūdingai parinktos aliumininės langinės.

 

namas-77-struktura
Namo “77” struktūra (dIONISO LAB nuotr.)

Namo struktūra – itin paprasta. Visos jo dalys suorganizuotos ir sudėliotos vertikaliu, hierarchiniu būdu. Svetainės kambarys arba bendroji erdvė yra įrengta apačioje, tuo tarpu privatūs šio namo gyventojų kambariai yra viršutiniuose aukštuose.

Tam kad sudaryti erdvių patalpų įvaizdį, namo interjeras buvo struktūrizuotas į pusaukščius. Dizaino siaurumas ir vientisumas name buvo išryškintas nedidele laiptų sekcija ir ryškiai mėlynai nudažyta siena. Šio namo laiptai būtent ir yra laikomi jo širdimi.

Namai Brighton miestelyje

braitono-miestelio-namas
Vienas iš  namų Brighton miestelyje (Derek Swalwell nuotr.)

Architektai – Martin Friedrich Architects

Vietovė – Brighton, Australija

Dizaino autoriai – Martin Friedrich

Projekto data – 2013 m.

Pačių architektų žodžiais…

Šiuolaikiniame pasaulyje, žmonės kur kas labiau rūpinasi savo namų vidumi ir komfortu juose, užuot siekę gretimai įsirengti sodus, kaip, kad būdavo anksčiau. Šis, vienas iš dviejų tokio tipo namų Melburno priemiesčiuose yra atsakymas į tokį pasikeitusį gyvenimo būdą.

Trumpai apie projektą

Brighton miestelio nuosavų namų kompleksas – tai minimalistinio ir šiuolaikiško dizaino kūrinys pasižymintis plačiomis vidaus erdvėmis kurios ypač išryškėja svetainėje ir valgomajame. Namai iš išorės apsupti jaukiomis sodų erdvėmis bei dviem baseinas ir nors šios erdvės nėra didelės, jos suteikia papildomo jaukumo namo kieme.

Pastatas yra pilnai užbaigtas baltos spalvos palete, o tiek priekis, tiek vidus iš išorės, dar prie to pasižymi didžiulėmis baltomis žaliuzėmis, suteikiančiomis namo gyventojui privatumo nuo kaimyninių namų.

laiptai-namu-viduje
Laiptai namų viduje (Derek Swalwell nuotr.)

Įėjus per pagrindinį namų įėjimą, lankytoją pasitinka pilnai glazūruota siena, pastatyta taip, jog žmogus matytų už jos esantį baseiną. Ko gero svarbiausia šios namo dalies ypatybė, žinoma, yra įspūdingi, apskritos formos laiptai kylantys iki pat trečiojo namų aukšto. Paskutiniame aukšte yra įrengtas ir didžiulis stoglangis, pripildantis namus natūralia šviesa.

Viduje galima taip pat pamatyti iš europietiško ąžuolo pagamintas grindis, Pietro Grigio kurtas marmurines struktūras bei pilkos spalvos kilimą. Šios daiktų spalvos puikiai konstrastuoja su namo baltumu ir suteikia vaizdui šilumos bei turtingumo.

Namas “Deloia”

namas-deloia
Namas “Deloia” (Corey Gaffer nuotr.)

Architektai – Salmela Architects

Vietovė – Duluth, JAV

Dizaino autorius/Architektas – Souliyahn Keobounpheng

Projekto data – 2017 m.

Pačio architekto žodžiais…

Tai buvo antrasis mūsų projektas šiam klientui. Praeituose namuose šiam žmogui renovavome, dėjome priedus ir kūrėme kraštovaizdžio dizainą kaimo vietovėje. Šituose namuose reikėjo panaudoti kiek kitokias idėjas, kadangi klientas persikėlė į miestą, į kur kas intensyvinę gyvenamąją vietą.

Trumpai apie projektą

Namas sudarytas iš trijų pagrindinių struktūrų sujungtų glaziruotais koridoriais ir išskiriančioms du sujungtus kiemus.  Pirmasis kiemelis yra orientuota į vaizdą su ežeru ir kurios centre yra įrengtas židinys, leidžiantis būti jaukiame kiemelyje net ir šaltesniuoju metų laikotarpiu.

pirmasis-kiemelis
Pirmasis namo kiemelis (Correy Gaffer nuotr.)

Antrasis – įkurtas įkalnėje su apsauga nuo vėjo, dažnai pasijaučiančio šaltaisiais metų laikotarpiais nuo vandens telkinių.  Nors miestelio oras yra itin dinamiškas, skirtingas abiejų kambarių mikroklimatas, leidžia mėgautis laiku lauke, net ir esant prastesniems orams.

vienas-is-kiemeliu
Antrasis namo kiemelis (Correy Gaffer nuotr.)

Name taip pat išsiskiria didžiuliai langai, užtikrinantys puikų jo apšvietimą. Struktūroje taip pat pastebimi plokšti stogai, kurie atlieka dvigubą funkciją, jie puikiai tarnauja tiek šiltuoju, tiek šaltuoju sezonu.

Vasarą čia kontroliuojamas karščio kiekis gaunamas į namus, žiemą – saugomas stogas nuo lietaus ir sniego kritulių.

Tai – tikras šiuolaikinės architektūros šedevras.

Xiangmi Parko Mokslinė Biblioteka

xiangmi-biblioteka
Xiangmi biblioteka (Vlad Feoktistov nuotr.)

Architektai – MLA+

Vietovė – Shenzhen, Kinija

Dizaino autoriai – Markus Appenzeller, Pinar Bozoglan, Qian Li ir kiti.

Projekto data – 2017 m.

Pačio architekto žodžiais…

Xiangmi parkas – istorinė vieta atitinkanti Shenzen miesto ir visos Kinijos architektūrines tradicijas. Originaliai naudotas kaip agrikultūrinis tyrimų centras, kompleksas buvo greitai apjuostas augančio miesto aštuntajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje.  Mūsų tikslas buvo jį tinkamai modernizuoti, tačiau tuo pačiu metu išsaugoti jo pirminę paskirtį – vaizduoti natūralios gamtos svarbą mūsų visuomenei.

Trumpai apie projektą

Daugelį metų likęs nepakitęs, šis agrocentras savo teritorijoje sėkmingai saugojo didžiulius gėlių plotus, žuvininkystės telkinius, miškingas vietoves ir vaismedžių plotus.

xiangmi-miskas
Xiangmi miškingosios teritorijos (Vlad Feoktistov nuotr.)

Vietovė struktūrizuota taip, jog skatintų kiekvieną pozityviems gyvenimo pokyčiams: sveikata ir atsakomybė už miesto aplinką. Rekonstruotas kompleksas ne tik išlaikė senąsias savo ypatybes, tačiau prisidėjo ir daug naujų, su daugiau galimybių džiaugtis natūralia gamta.

Tai ne tik mokslo, tačiau ir rekreacinė vieta, skatinanti kiekvieno lankytojo budrumą globalinei aplinkos apsaugai.

xiangmi-teritorija
Xiangmi parkas pasižymi itin dideliomis natūralios gamtos erdvėmis (Vlad Feoktistov nuotr.)

Parko pastatai yra suprojektuoti taip, kad suteiktų jiems, natūralų, su gamta susiliejantį vaizdą. Tiksliau, jie sukurti taip, jog išryškintų aplinkumoje esančią gamtą, užuot buvę jos grožio stelbėjai. Anot pačių architektų, pastatai projektuoti remiantis klasikine, Kiniškų sodų architektūra, tačiau prieinama šiuolaikinei visuomenei.

Taoyuan Nuotekų Valymo Centras

taoyuan-nuoteku-valymo-centras
Taoyuan Nuotekų Valymo Centras (HighliteImages nuotr.)

Architektai – Habitech Architects

Vietovė – Taoyuan, Taivanas

Dizaino autorius/Architektas – Peichin Hsu

Projekto data – 2017 m.

Pačio architekto žodžiais…

Įkvėptas klasikinės Kinijos poezijos, šis projektas buvo paremtas utopiniais kalnų vaizdais, su tikslu paversti paprastą dalyką – vandenį valantį centrą – išskirtinį savo dizainu ir koncepcija.

Trumpai apie projektą

Dvigubų formų struktūros kurios imituoja kalnų grandines, buvo pagamintos iš plieno ir aliuminio rėmų (“žaliuzių”), apjuosiantis kiekvieną gamyklos pastatą. Tarpai tarp šių rėmų buvo specialiai pritaikyti prie dažnai itin karšto Taoyuan miesto klimato.

taoyuan-nuoteku-valymo-centro-interjeras
Taoyuan Nuotekų Valymo Centro interjeras (HighliteImages nuotr.)

Jie ne tik suteikia apsaugą nuo saulės, bet taip pat įsileidžia brizo vėsinimo tikslais. Tuo pačiu sukurdamos įdomius šešėlius atsirandančius nuo saulės šviesos. Banguota ir lenkta fasado forma be jau minėto kalnų vaizdo, kartu imituoja bangų mušą – kas ir buvo pagrindinis komplekso dizaino tikslas.

Valymo tvenkinys – svarbiausias centro įrenginys, taip yra išryškintas architektūros. Aplink jį besitęsiančios lenktos fasadinės.

Tai – puiki vieta ekologiškui ir moksliniui potyriui.

Šaltinis: https://www.archdaily.com

Įdomumo dėlei – 5 unikalūs pastatų dizainai su judančiais fasadais (Vaizdo įrašas)

Šalią šių įspūdingų architektūros kūrinių, kviečiame pasigrožėti ir dar keletu, ne ką ekstravagantiškais vaizdais. Šiame vaizdo įraše – 5 judantys pastatų fasadai.

Kitos remonto paslaugos
PASKAIČIUOKIM KAINA?X

Skambinkite kasdien nuo 8 iki 18 val. Atsakysime i visus klausimus.

info@graziapdaila.lt

Parašykite el. laišką. Atsakysime per 24 val. Jeigu norite greitesnio atsakymo, skambinkite nurodytais telefonais.

Žalgirio g. 90, Vilnius.

Atvykstame į jūsų objektą Vilniuje tą pačią dieną.